Skip to content

Obudowa wanny

Grudzień 2, 2012
0.jpg

Kiedy już wybierzemy odpowiednią wannę do naszej łazienki, ustawimy ją i podłączymy do instalacji wodno – kanalizacyjnej należy zadbać o odpowiednie jej wykończenie. Obudowa wanny sprawia bowiem, że dana konstrukcja będzie się elegancko prezentowała.

obudowa wanny

Foto: img.youtube.com

Obudowa powinna być odpowiednio dobrana do posiadanej…

Obudowa powinna być odpowiednio dobrana do posiadanej przez nas wanny.
Właściwa obudowa wanny daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Chodzi przede wszystkim o użycie interesujących elementów dekoracyjnych, a także stworzenie miejsca, gdzie mogły by się znaleźć chociażby przybory używane podczas kąpieli. Dzięki temu możliwe jest komfortowe wyposażenie nawet najmniejszej łazienki.

Każdą wannę, emaliowaną, akrylową czy żeliwną możemy wykończyć stałą obudową. Należy pamiętać, że obudowa wanny powinna umożliwiać dostęp do syfonu np. w przypadku nagłej awarii. Obudowa wanny zwykle rozpoczyna się od konstrukcji szkieletowej, która rozstawiona wzdłuż boków wanny przymocowana jest do niej. Zawsze należy wyznaczyć miejsce mocowania metalowych profili. W tym celu należy nakreślić sobie prostopadłe do krawędzi wanny linie.

Po przygotowaniu lin nam pomocnych należy przyciąć do odpowiednich rozmiarów profile oraz połączyć w ramy, które następnie przymocowane są do ściany. Po wcześniejszym przygotowaniu konstrukcji, zapewnieniu odpływu wody obudowaną wannę pokrywamy płytkami okładzinowymi. Powstałe między bokami szpary należy zabezpieczyć fugami, silikonem akrylowym lub gotowymi nawannowymi listwami. Ważne jest, żeby nowa obudowa wanny miała u podstawy zagłębienie na nogi.

About these ads

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

%d bloggers like this: